Eisner Awards 2018: de winnaars!

San Diego Comic Con 2018 is afgelopen en naar goeie gewoonte werden daar de winnaars van de Eisner Awards, het comic equivalent van de Oscars, bekend gemaakt.

Er wordt steeds genomineerd op basis van werken gepubliceerd tussen 1 januari en 31 december 2017 (dit gaat van single issue reeksen tot graphic novels ed.). Zoals elk jaar weerspiegelen de genomineerden van dit jaar in 31 categorieën het brede scala aan materiaal dat vandaag in de VS wordt gepubliceerd in comicbook- of graphic novel formaat, die meer dan 120 gedrukte en online titels van meer dan 50 uitgevers vertegenwoordigen en geproduceerd door makers van over de hele wereld. Alle professionals in de stripindustrie kwamen in aanmerking om te stemmen en de resultaten werden bekend gemaakt tijdens een uitreikingsceremonie.

De Will Eisner Comic Industry Awards worden uitgereikt met de steun van Comic-Con, een educatieve organisatie zonder winstoogmerk die zich richt op het creëren van bewustwording van en waardering voor comics en gerelateerde populaire kunstvormen, voornamelijk door de presentatie van conventies en evenementen die de historische en doorlopende bijdragen van strips voor kunst en cultuur prijzen.

Wij sommen ze hier voor je op:

Best Short Story
”A Life in Comics: The Graphic Adventures of Karen Green,” by Nick Sousanis, in Columbia Magazine (Summer 2017)

Best Single Issue/One-Shot
Hellboy: Krampusnacht, by Mike Mignola and Adam Hughes (Dark Horse)

Best Continuing Series
Monstress, by Marjorie Liu and Sana Takeda (Image)

Comics

MONSTRESS 1

 9,99

Comics

MONSTRESS 2

 16,99

Comics

MONSTRESS 3

 16,99

Best Limited Series
Black Panther: World of Wakanda, by Roxane Gay, Ta-Nehisi Coates and Alitha E. Martinez (Marvel)

Best New Series
Black Bolt, by Saladin Ahmed and Christian Ward (Marvel)

 17,99
 17,99

Best Publication for Early Readers (up to age 8)
Good Night, Planet, by Liniers (Toon Books)

(Tijdelijk) Onbeschikbaar
 12,95

Best Publication for Kids (ages 9-12)
The Tea Dragon Society, by Katie O’Neill (Oni)

 17,99

Best Publication for Teens (ages 13-17)
Monstress, by Marjorie Liu and Sana Takeda (Image)

Comics

MONSTRESS 1

 9,99

Comics

MONSTRESS 2

 16,99

Comics

MONSTRESS 3

 16,99

Best Humor Publication
Baking With Kafka, by Tom Gauld (Drawn & Quarterly)

 19,95

Best Anthology
Elements: Fire, A Comic Anthology by Creators of Color, edited by Taneka Stotts (Beyond Press)

Best Reality-Based Work
Spinning, by Tillie Walden (First Second)

Graphic novels

SPINNING

 22,99

Best Graphic Album—New
My Favorite Thing Is Monsters, by Emil Ferris (Fantagraphics)

 39,99

Best Graphic Album—Reprint
Boundless, by Jillian Tamaki (Drawn & Quarterly)

Manga

BOUNDLESS

 24,95

Best Adaptation From Another Medium
Kindred, by Octavia Butler, adapted by Damian Duffy and John Jennings (Abrams ComicArts)

(Tijdelijk) Onbeschikbaar

ABRAMS COMICARTS

OCTAVIA BUTLER KINDRED

 18,99

Graphic novels

OCTAVIA BUTLER KINDRED

 24,95

Best U.S. Edition of International Material
Run for It: Stories of Slaves Who Fought for the Freedom, by Marcelo D’Salete, translated by Andrea Rosenberg (Fantagraphics)

Best U.S. Edition of International Material—Asia
My Brother’s Husband, Vol. 1, by Gengoroh Tagame, translated by Anne Ishii (Pantheon)

(Tijdelijk) Onbeschikbaar
 24,95
(Tijdelijk) Onbeschikbaar
 25,95

Best Archival Collection/Project—Strips
Celebrating Snoopy, by Charles M. Schulz, edited by Alexis E. Fajardo and Dorothy O’Brien (Andrews McMeel)

(Tijdelijk) Onbeschikbaar
 75,00

Best Archival Collection/Project—Comic Books
Akira 35th Anniversary Edition, by Katsuhiro Otomo, edited by Haruko Hashimoto, Ajani Oloye and Lauren Scanlan (Kodansha)

(Tijdelijk) Onbeschikbaar
 199,99

Best Writer
Tom King, Batman, Batman Annual No. 2, Batman/Elmer Fudd Special No. 1, Mister Miracle (DC)
Marjorie Liu, Monstress (Image)

 19,99

Comics

MONSTRESS 1

 9,99

Comics

MONSTRESS 2

 16,99

Comics

MONSTRESS 3

 16,99

Best Writer/Artist
Emil Ferris, My Favorite Thing Is Monsters (Fantagraphics)

 39,99

Best Penciller/Inker or Penciller/Inker Team
Mitch Gerads, Mister Miracle (DC)

Best Painter/Multimedia Artist (interior art)
Sana Takeda, Monstress (Image)

Comics

MONSTRESS 1

 9,99

Comics

MONSTRESS 2

 16,99

Comics

MONSTRESS 3

 16,99

Best Cover Artist
Sana Takeda, Monstress (Image)

Comics

MONSTRESS 1

 9,99

Comics

MONSTRESS 2

 16,99

Comics

MONSTRESS 3

 16,99

Best Coloring
Emil Ferris, My Favorite Thing Is Monsters (Fantagraphics)

 39,99

Best Lettering
Stan Sakai, Usagi YojimboGroo: Slay of the Gods (Dark Horse)

 24,99
(Tijdelijk) Onbeschikbaar
 17,99

Best Comics-Related Periodical/Journalism
The Comics Journal, edited by Dan Nadel, Timothy Hodler and Tucker Stone, tcj.com (Fantagraphics)

Best Comics-Related Book
How to Read Nancy: The Elements of Comics in Three Easy Panels, by Paul Karasik and Mark Newgarden (Fantagraphics)

Best Academic/Scholarly Work
Latinx Superheroes in Mainstream Comics, by Frederick Luis Aldama (University of Arizona Press)

Best Publication Design
Akira 35th Anniversary Edition, designed by Phil Balsman, Akira Saito (Veia), NORMA Editorial, and MASH•ROOM (Kodansha)

(Tijdelijk) Onbeschikbaar
 199,99

Best Digital Comic
Harvey Kurtzman’s Marley’s Ghost, by Harvey Kurtzman, Josh O’Neill, Shannon Wheeler and Gideon Kendall (comiXology Originals/Kitchen, Lind & Associates)

Best Webcomic
The Tea Dragon Society, by Katie O’Neill, teadragonsociety.com (Oni Press)

 17,99

The Bill Finger Excellence in Comics Writing Award
Joye Murchison Kelly, Dorothy Woolfolk

The Bob Clampett Humanitarian Award
Frederick Joseph, Comics4Kids

The Will Eisner Spirit of Comics Retailer Award
Norma Comics, Barcelona, Spain

The Russ Manning Promising Newcomer Award
Hamish Steele, Pantheon (Nobrow)
Pablo Tunica, TMNT Universe (IDW)

(Tijdelijk) Onbeschikbaar

Comics

PANTHEON

 22,95
 19,99

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *